Saturday, 23/2/2019 | 1:19 UTC+1

Olejová cesta ke zdraví

Ať se rozhodneme zdraví dosáhnout, jakkoliv nic není zadarmo a vše se musí dělat s rozumem. Pokud si zvolíme běh musíme vynaložit finance na nákup potřebného vybavení a dodržovat pravidelný trénink. Jiné to není ani u solných jeskynní nebo sauny, které není také zrovna nejlevnější variantou.
celozrnný chléb ke svačině.jpg

Pokud se však zaměříme na jídlo stačí jej pravidelně dávkovat a financovat v rozumné míře. Za určitý čas se výsledky jistě dostaví. V rámci změny jídelníčku hovoříme o rostlinném oleji. Na trhu se můžeme setkat s několika druhy olejů:

·         Slunečnicový

·         Řepkový

·         Olivový

·         Ricinový
jóga na pevnosti.jpg


První tři výše zmíněné oleje jsou určené spíše k přípravě jídel, na smažení, pečení a přípravu salátů. Čtvrtý z nich tedy ricinový olej si zaslouží zvýšenou pozornost. Není ani tak určen k přípravě jídel jako spíš k přímé konzumaci. Navíc oproti třem předchozím olejům se vyznačuje mnoha zdraví prospěšným vlastnostem.
olivový olej.jpg

Nejprve bychom se však měli zaměřit na původ a vlastnosti ricinového oleje. Původ tohoto produktu je samozřejmě z rostliny ta je vysoká asi 10 metrů a nachází se v subtropickém pásmu. Výsledný produkt pak vzniká lisováním, filtrací. Následně získáme produkt nažloutlé barvy, který je nabitý vitamíny.


Proč je tedy tolik povyku kolem ricinového oleje. Ricinový olej má prokázané účinky u široké škály nemocí postihující lidské tělo.

·         Pomáhá při menstruačních bolestech či nepravidelné menstruaci

·         Působí pozitivně na lupénku a jiné kožní onemocnění

·         Detoxikuje organismus a odvádí z těla škodliviny

·         Pomáhá při odbourávání stresu

·         Pozitivně působí na činnost střev a urychluje pohyb peristaltik

·         Urychluje činnost pokožky a tím i celkovou regeneraci

Ovšem jako u všeho je třeba jej užívat v rozumné míře. Pokud užijeme vhodnou dávku, pozitivně působí na činnost střev. Jestli však užijeme dávku příliš velkou může mít až projímavé účinky.

Olejová cesta ke zdraví
5 (100%)1