Wednesday, 24/10/2018 | 5:28 UTC+2

Olejová cesta ke zdraví

Ať se rozhodneme zdraví dosáhnout, jakkoliv nic není zadarmo a vše se musí dělat s rozumem. Pokud si zvolíme běh musíme vynaložit finance na nákup potřebného vybavení a dodržovat pravidelný trénink. Jiné to není ani u solných jeskynní nebo sauny, které není také zrovna nejlevnější variantou.
celozrnný chléb ke svačině.jpg

Pokud se však zaměříme na jídlo stačí jej pravidelně dávkovat a financovat v rozumné míře. Za určitý čas se výsledky jistě dostaví. V rámci změny jídelníčku hovoříme o rostlinném oleji. Na trhu se můžeme setkat s několika druhy olejů:

·         Slunečnicový

·         Řepkový

·         Olivový

·         Ricinový
jóga na pevnosti.jpg


První tři výše zmíněné oleje jsou určené spíše k přípravě jídel, na smažení, pečení a přípravu salátů. Čtvrtý z nich tedy ricinový olej si zaslouží zvýšenou pozornost. Není ani tak určen k přípravě jídel jako spíš k přímé konzumaci. Navíc oproti třem předchozím olejům se vyznačuje mnoha zdraví prospěšným vlastnostem.
olivový olej.jpg

Nejprve bychom se však měli zaměřit na původ a vlastnosti ricinového oleje. Původ tohoto produktu je samozřejmě z rostliny ta je vysoká asi 10 metrů a nachází se v subtropickém pásmu. Výsledný produkt pak vzniká lisováním, filtrací. Následně získáme produkt nažloutlé barvy, který je nabitý vitamíny.

10


Proč je tedy tolik povyku kolem ricinového oleje. Ricinový olej má prokázané účinky u široké škály nemocí postihující lidské tělo.

·         Pomáhá při menstruačních bolestech či nepravidelné menstruaci

·         Působí pozitivně na lupénku a jiné kožní onemocnění

·         Detoxikuje organismus a odvádí z těla škodliviny

·         Pomáhá při odbourávání stresu

·         Pozitivně působí na činnost střev a urychluje pohyb peristaltik

·         Urychluje činnost pokožky a tím i celkovou regeneraci

Ovšem jako u všeho je třeba jej užívat v rozumné míře. Pokud užijeme vhodnou dávku, pozitivně působí na činnost střev. Jestli však užijeme dávku příliš velkou může mít až projímavé účinky.

Olejová cesta ke zdraví
Ohodnoťte příspěvek