Friday, 19/7/2019 | 6:55 UTC+2

Na levný mobilní dům hypotéku potřebovat nebudete

Bojujete s hypotékou? Potřebujete bydlet, ale banka vám nechce vyjít vstříc? Nemáte dost peněz na finanční spoluúčast ani žádné vhodné záruky? Máte nízkou bonitu? Tak v takové situaci můžete nejen na výhodnou, ale na jakoukoli půjčku na bydlení v bance rovnou zapomenout. A co je podstatné, bude hůř – podmínky hypoték budou již brzy ještě více přísné!

hotovost

Dosáhnout na vlastní bydlení je proto velký problém pro stále větší počet lidí, protože ceny nemovitostí dosahují závratných výšin, a běžný člověk si tak na stavbu rodinného domu anebo koupi bytu nemůže vydělat.
Takový problém postihuje především lidi žijící bez partnera, mladé rodiny anebo seniory. Pro všechny tyto lidi se vlastní střecha nad hlavou stává nedostupným přáním.

Ovšem i v takových případech existuje jedno chytré řešení. Levné mobilní domyjsou možností pro každého, kdo nemá příliš velké nároky na podlahovou plochu svého domu. Zatímco běžné byty ve větších městech anebo stavby domů stojí několik miliónů korun, tak mobilní domy můžete mít již od několika stovek tisíc korun. A to je podstatný rozdíl, který mnoho lidí dělí od jejich vlastní střechy nad hlavou.

hledat bydlení

Mobilní dům může být navíc ještě mnohem levnější, jestliže budete opravdu nenároční a zvolíte si třeba stavbu, kterou již někdo před vámi obýval. A pokud náhodou hledáte pouze sezónní bydlení na teplé měsíce roku, jako třeba chatu na venkově, tak si můžete pořídit nezateplený mobilní dům s ještě menšími výdaji.
Pro mobilheim je typické především to, že nemá pevné základy spojené se zemí. Něco takového vám ovšem nemusí nijak vadit, protože interiér takového domu je stejný jako v libovolném jiném bytě, a ani zvenčí není tato skutečnost na domě nijak výrazně patrná. Ba naopak vás jistě potěší, že díky této skutečnosti nepotřebujete pro umístění stavby na pozemek žádné úřední povolení – což znamená úsporu peněz a výrazně méně starostí.