Tuesday, 20/8/2019 | 1:47 UTC+2

Mami, tati, my se chceme vzít

Věta, kterou poslední dobou rodiče již ani neočekávají, jelikož se nějak na svatbu a založení rodiny nechvátá. Ačkoliv podle určitých tradic, by se měl muž ucházet o ruku svojí budoucí manželky a požádat rodiče o svolení a požehnání, tak bohužel to se již mnohdy ani neděje. Na druhou stranu je to určitá úcta k rodičům, když se o celé záležitosti dozví od svých dětí, než v obchodě ve frontě. Rodičům se tato forma sděluje ústně, jelikož musí společně naplánovat mnoho věcí, které se spojují se samotným svatebním obřadem. 
svatební vykrajované krabičky, pozvánky atd. v bílé barvě
Jak tuto novinu sdělit ostatním?
Neexistují žádná předepsaná pravidla, kterými se mají snoubenci řídit a tak záleží na tom, jak se společně dohodnou o zvolené formě.
1.       Ústní forma je většinou doprovázena písemnou a přirozeně se musí vybrat vhodné svatební oznámení http://www.goldpress.cz/produkty/svatebni-oznameni/.Většinou se vybírá takové, které bude přirozeně vystihovat dvojici svým provedením a přirozeně šarmem. Je prakticky z čeho vybírat a mnohdy není od věci skloubit se stejným designem veškeré tiskoviny. Řadí se sem kartičky se jmény, pozvánky ke stolu, dekorace na svatební stůl, menu, plánek na svatební obřad, pokud je potřeba mapa, krabičky na dárečky, výslužky a podobně. Zkrátka poté lze mít skutečně všechno ve stejném stylu a bude to vypadat příjemně.
vykrajovaný motýlek je i na stole, zdobí utěrku nebo příbory atd.
2.       Elektronická forma je vhodná, když máme skutečně někoho hodně daleko, například v zahraničí. Dnes existuje i možnost vytvoření elektronických svatebních oznámení, tudíž to není nic potupného.
3.       Poštou to udělá přirozeně radost starším osobám, pokud není možnost jim tuto novinku oznámit a předat osobně. Většina z nich, je stále příznivcem zasílání klasických přání skrze poštovní služby.
Je třeba to udělat s dostatečným předstihem 2-3 měsíce před svatbou. Jinak si těžko pozvaní svatební hosté mohou zařídit volno nebo dovolenou, aby se snoubenci mohli prožít jejich nejkrásnější den v životě.