Tuesday, 16/7/2019 | 10:21 UTC+2

Kontrola automobilu před jízdou by měla být samozřejmostí

V dnešní době je snad doslova nutnost vlastnit svoje vlastní vozidlo. Bohužel různé předělávky jízdních řádů a úpravy ve spojích, nejsou vždy šťastnou volbou pro ty, kteří například bydlí na vesnicích a autobusové spoje zde projíždí pouze ve všední dny a to ještě pouze jedinkrát. To je čas většinou přizpůsobený školákům. Pak skutečně nezbývá nic jiného, než si pořídit automobil. Mnohdy je třeba do rodiny pořídit rovnou dva. Nejlépe se na menší pojížďky, jako třeba do nedalekého města, školy, s dětmi na kroužky a do zaměstnání, hodí menší vozidlo a pak je dobré přemýšlet o rodinném automobilu, který bude vyhovovat podmínkám rodiny. Každopádně je dobré si vždy před jízdou zkontrolovat svého plechového miláčka a pak teprve vyjet na cesty. Ono totiž nestačí pouze natankovat vyhovující palivo do nádrže. Je potřeba daleko více.

benzín

  • Osvětlení – žárovky by měly být funkční a vyhovující pro daný typ vozidla. V podstatě je důležité být na komunikaci viděn, ale také v šeru nebo tmě dobře vidět. Nedostatečně osvětlené auto nemá v provozu vůbec co dělat. Důležitá je kontrola i směrových světel.
  • Hladina oleje – to je velmi důležitá záležitost. Pokud nebudeme mít v nádržce správnou hladinu oleje, tak si zahráváme s velkým problémem. Především motorový olej se dá snadno zjistit na měrce a předejít tak zadření a poškození motoru, což vůbec není jednoduchá a levná oprava. Naštěstí se dá v podstatě zakoupit na každé čerpací stanici, tak při nedostatku není problém, daný typ koupit a dolít. Například oleje Total, Motul, Castrol, Shell a mnohé další mají pestrou nabídku a vybere si skutečně každý řidič, který preferuje danou značku.
  • Stěrače – jestli jste si vzpomněli na český film „Vrchní prchni“, tak zde úsměvným způsobem skutečně dochází k důkladné kontrole. Ale na druhou stranu, pokud nebude přes sklo dobře vidět, tak je řidič omezený ve výhledu a může snadno dojít ke katastrofickému scénáři, o který rozhodně nikdo nestojí.

motor
Chvilka času před odjezdem nikoho nezastaví tak, jako způsobená dopravní nehoda. Bezpečnost naše i našich blízkých nebo dalších účastníků dopravy, by měla být vždy na prvním místě.

Ohodnoťte příspěvek