Wednesday, 18/10/2017 | 1:05 UTC+2

Kam dávat prací prostředek

Kam přesně dávat prací dávky? Podívejte se na naše rady!

Způsob dávkovaní závisí od toho, jaký druh pracího prostředku používáte. Univerzální prací prostředky se dělí podle konzistence na sypké, tekuté a předdávkované (tablety, gelové kapsle).
·         Sypké prací prostředky – doporučenou prací dávku dávkujeme přímo do přihrádky v pračce.
·         Tekuté prací prostředky – doporučená prací dávka se ponechává v odměrce a vkládá se přímo do bubnu na prádlo.
·         Předdávkované prací prostředky – požadovaný počet gelových kapslí se vkládá pod prádlo přímo do bubnu pračky; práškové tablety se vkládají přímo do přihrádky pračky.

prací prášek v odměrce
Jak se díky znalostem o pracích dávkách lépe zorientovat v cenách pracích prostředků?

Stojíte před regálem s pracími prostředky a rozhodujete se, který z pracích prostředků si vybrat? Bude to sypký, tekutý prací prostředek nebo třeba předdávkovaný? Avšak, každý má jinou cenu a každý prací prostředek má jiný objem (jeden je uváděn v kilech, jiný v litrech a předdávkované jsou uváděné v kusech).
prací prostředky ilustrace
Jak si co nejtransparentněji porovnat ceny a tak zjistit, který prací prostředek je nejlevnější? Stačí, když si cenu pracího prostředku vydělíte počtem pracích dávek. V mnoha obchodech již najdete uvedený přepočet ceny za 1 prací dávku. A máte to! Nezapomínejte, jedna prací dávka je standardně stanovená, a tudíž pro všechny výrobce stejná.

vyprané prádlo
Na co nezapomínat?

Aby vaše prádlo zůstalo po každém praní nadýchané a hebké, doporučujeme používat aviváž. Stejně jako u pracích prostředků je informace o přesném dávkování aviváže k dispozici na zadní straně obalu, přičemž doporučené dávky jsou, stejně jako u pracích prostředků, standardně určené pro pračku o obsahu 4–5 kg suchého prádla. Dávkování je velice snadné. Například k odměření správného množství aviváže Silan jednoduše použijte uzávěr lahve. Do něj odměřte a vlijte do dávkovače pračky do přihrádky určené pro aviváž.

Kam dávat prací prostředek
Ohodnoťte příspěvek
Summary
About

">