Monday, 18/3/2019 | 3:46 UTC+1

Jak zabavit děti na výletě?

.

Ať už si kladete otázku, kam na školní výlet nebo kde budou děti trávit prázdniny, vždy byste jim měli připravit zajímavé hry, díky kterým si mohou krátit volné chvilky u vody nebo při cestě autobusem.
 rodinný výlet
·         Kvízy
Rozvíjet své vědomosti nemusí děti jenom ve škole. Můžete jejich znalosti prověřit i zajímavou formou v podobě kvízu, nezapomínejte však na to, že je hra musí bavit. Došly vám témata nebo otázky, díky kterým byste mohli rozšiřovat dětem obzory? Můžete si pomoct s nejrůznějšími kvízy, které se vyrábějí v praktickém cestovním balení a nezaberou vám skoro žádné místo. Ve volných chvílích pak můžete soutěžit v různých vědomostních okruzích. A možná se i vy sami přiučíte v historii, přírodovědě nebo zeměpisu. Ideální kvízy budou takové, které budou zaměřeny přímo na Českou republiku nebo Evropu.
 
·         Deskové hry
Ty nejznámější deskové hry snadno seženete v cestovním balení a není problém vytáhnout je na pláži nebo v autobuse. Dámu mohou hrát děti již od pěti let a mohou už v útlém věku začít procvičovat svoje strategické myšlení. Přednost můžete dát i neméně oblíbeným hrám, jako je člověče, nezlob se nebo scrable.
 procházka s mamkou
·         Pexeso
Pokud si chcete opravdu odpočinout, není lepší hra než pexeso. Ano skutečně se dá odpočinout i s tím největší raubířek…tahle hra zkrátka zabaví malé i velké. Pexeso můžete hrát v každém věku, záleží jenom na paměti a postřehu. Ideální je pak hra, kdy hraje 2 až 6 hráčů. Najdete nespočet druhů motivů, takže si vybere skutečně každý. Navíc existují i pexesa s anglickými názvy, takže se děti budou při hře navíc i vzdělávat.
 
·         Magnetické příběhy
Pokud má vaše dítě před sebou dlouhou cestu, tohle bude ideální volba. Jedná se o magnetickou desku, kam děti umisťují figurky zvířátek nebo lidí a vytváří pomocí nich nejrůznější příběhy. Tato hra rozvíjí nejenom jemnou motoriku, ale i dětskou představivost.

Jak zabavit děti na výletě?
4.3 (86.67%)3
.