Tuesday, 20/8/2019 | 2:58 UTC+2

Četba ještě nikoho nezabila

Jste schopni číst ve vlaku, za pochodu na ulici, v hromadné dopravě, na přednášce ve škole? Jedete na dovolenou a převážnou většinu vašeho zavazadla tvoří knihy? Nebo se eČtečka stala vaším druhým já a chodí s vámi pomalu i na záchod?

Pokud jste aspoň jednou odpověděli ano, pak je tento článek pro vás, milovníky četby. Nebudeme vám předkládat nejnovější knižní novinky, neboť u nich zatím nemáme záruku kvalitního čtiva. Naopak si připomeňme největší trháky posledních let, které musíte ve své knihovničce mít.
otevřená kniha s květinami
1.       Harry Potter na sto způsobů
Kdo by dnes neznal slavnou kouzelnickou septologii od J. K. Rowlingové o životě sirotka Harryho Pottera a jeho kamarádů, kteří bojují proti zlu, jak už to v pohádkách bývá. Rowlingová ale vydala i knihu pro dospělé Prázdné místo. Příběh je zasazen do typického anglického městečka, kde hned v úvodu umírá radní a jeho prázdné místo je velice lákavé. Kritici ale knížce moc nefandí, zkuste posoudit sami.

2.       Severské detektivky
V posledních letech se u nás začínají těšit velké oblibě severské detektivky s jejich naturální drsnou podobou, kde je vše vykresleno surrealisticky. Zde představíme snad nejtypičtějšího zástupce tohoto literárního žánru a tím je norský spisovatel Jo Nesbø. Kdo by dnes neznal jeho romány o problematickém inspektorovi jménem Harry Hole. Zmiňme například Červenku, Pentagram, Sněhulák a Švábi.
Pokud máte rádi sever a jeho ponurost, zkuste detektivky od Jo Nesbø. Zaručujeme, že napnutí budete až do konce.
list v prázdné knize
3.       Analfabetka a stoletý stařík
Co má společného analfabetka a stoletý stařík? Jedná se o zkrácené názvy dvou prodávaných titulů od švédského spisovatele Jonase Jonassona. Celým názvem se knihy jmenují Analfabetka, která uměla počítat a Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel. Jedná se spíše o komedie poukazující na nějaké aspekty z politického a ekonomického dění dnešního světa. Pokud se chcete nasmát slušnému humoru, určitě doporučujeme po knížkách zapátrat.